Un nou inceput

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Un nou inceput

Mesaj Scris de Marty la data de Vin Aug 06, 2010 3:30 am

Despre: Alice este o fata singura pana ii cunoaste pe familia Cullen. Ea se indragosteste de Jasper, dar el o considera ca pe sora lui. Oare o va iubi Jasper? Ce va face Alice, cand va afla adevaratul secret al familiei Cullen? Oare vor trece prin toate greutatile, pe care le vor oferii viata? Ve-ti afla doar citind.
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 21
Localizare : Slatina

http://martytwilight.wordpress.com/

Sus In jos

Re: Un nou inceput

Mesaj Scris de Marty la data de Vin Aug 06, 2010 3:31 am

L-am publicat si pe blogul meu: http://martytwilight.wordpress.com/
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Paul`s wife la data de Vin Aug 06, 2010 3:36 am

imi place
pune primul ep
Paul`s wife
Love this way
Love this way

Varsta : 22
Localizare : Pe un norishor:))

http://twilight-fans.forumotion.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de LaviiGW. ┴ la data de Vin Aug 06, 2010 3:39 am

Eu am citit`o e soooperrrrrrr
deci puneee :x

LaviiGW. ┴
♥ Admin ♥
♥ Admin ♥

Data de inscriere : 06/07/2010
Localizare : cu ai mei.xD

http://miley-cyrus-ro.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Vin Aug 06, 2010 3:48 am

1-De ce, eu?

Alice P.O.V.

Ma numesc Alice si am 17 ani, sunt in clasa a unsprezecea si m-am nascut intr-o familie tare ciudata. Mama mea lucreaza pana seara tarziu, iar tata a murit cand aveam 4 ani intr-un accident straniu la servici. Sunt o fata rebela, care stie sa-si traiasca viata la maxim. Pe mama o deranjeaza comportamentul meu, dar sincer nu ma intereseaza. La varsta de 10 ani, am inceput sa am viziuni ciudate care s-au adeverit in scurt timp. Astazi am avut cea mai stranie viziune cineva imi omora mama, dar desigur ca nu va fi adevarat. Se va intampla la fel cum s-a intamplat cu Joe, un tip de care am fost indragostita si cu care am avut o viziune cum ca ma place si iata ca nu s-a adeverit nici pana in ziua de astazi.
Cateodata ma gandesc ca viata e nedreapta si poate ca asa si este,nu imi pot imagina cum ar fi fost viata daca as fi avut un tata. Mama mea este foarte distanta fata de mine si de fiecare data vine de la servici si incepe sa tipa. Nu o inteleg…
Vreau sa ma lase in pace, as dorii sa plec odata de-a acasa. Dar pana atunci mai trebuie sa astept sa implinesc 18 ani. Mi-am facut ghiozdanul si am plecat spre scoala, care nu era departe de casa mea. Aveam doua prietene: Angela si Jennifer cu care ma intelegeam perfect, dar cateodata simteam ca nici ele nu puteau sa ma inteleaga.
Angela era bruneta cu ochii negri, este o fata sensibila si foarte intelegatoare, iar Jenn este total opusul, o fata satena cu ochii caprui are o personalitate rebela si nu are deloc rabdare.
Dupa ora de spaniola, in care toti isi aratasera ”aprecierea” fata de mine numindu-ma:Ciudata, a trebuit sa mergem la cantina. Acolo am vazut cativa tipi noi, 2 cupluri si un baiat singur. Acel baiat era foarte misterios, avea parul blond-saten si ochii caprui deschis. Am aflat ca il cheama Jasper si am promis sa il cunosc mai bine.

Urmatoare ora era matematica, imi placea foarte mult algebra. Eram cea mai buna din clasa la aceasta materie. M-am asezat linistita in banca si am asteptat sa vina profesorul. Stateam singura in banca, asa ca nu aveam cu cine vorbi. Jasper a intrat in clasa, mi-am ridicat privirea privindu-l intes.

-Buna! Pot sa ma asez aici?

Pentru un moment am ramas nemiscata neputand sa spun ceva, din cauza emotiilor.

-Desigur!

Acesta se aseza langa mine si privea fix spre tabla. Nu stiam ce sa spun, ma simteam atat de aiurea. As fi vrut sa rup tacerea, dar credeam ca voi spune ceva gresit care il va supara.

-Si esti un elev nou?

Doamne ce putusem sa spun, normal ca era un elev nou.

- Da, am venit in Forks, din Anglia.

Numai stiam ce sa spun, as fi vrut sa-l intreb ce muzica ii place sau ceva de genul asta, dar profesorul a venit intrerupandu-mi gandurile profunde.

-Va rog, sa scoateti o foaie pentru ca avem lucrare de control.
Exercitiile erau foarte simple, asa ca le-am terminat in cateva minute, in schimb Jasper era inca la primul exercitiu. L-am lasat sa se ’’inspire’’ de la mine. Am dus lucrarea dupa ce si el a terminat si profesorul mi-a zis ca pot sa plec pentru a-i lasa si pe ceilalti sa termine.
Dupa un minut a iesit si Jasper, avea o privire destul de confuza. S-a apropiat de mine si m-a intrebat:

- De ce mi-ai dat raspundurile la test, oricine altcineva care nu ma cunostea, nu ar fi facut asta niciodata.

-Fiindca as vrea sa fim prieteni, am spus eu, putin jenata de situatie.

-Dupa ziua de astazi, suntem prieteni, cu siguranta.

El imi zambi, iar eu cu greu ma abtineam sa nu sar de bucurie. Imi spuse ca ar vrea sa imi prezinte cativa prieteni. Ma duse la acei tipi cu care il vazusem la cantina si imi zise ca sunt fratii lui. Am facut cunostiinta pe rand cu fiecare dintre ei, defapt ei nu erau frati, fusesera adoptati. Emmet, era un baiat blond, cu ochii albastrii, el era impreuna cu Rose, de doi ani si se iubeau foarte mult. Edward era un baiat misterios, care nu parea ca vorbeste prea mult,statea ascuns dupa iubita lui, Bella. Rose si Bella, erau pe placul meu, iubeau moda si trecusera prin multe lucruri care le facusera sa fie indiferente.

Cu toate ca ma doare, am sa incerc sa va povestesc cateva lucruri despre mine. Imi amintesc cu greu acea amintire inchisa in mine, pe care mereu incerc sa o tin departe. E ca si cum s-ar intampla iar si iar.

Dupa ce tatal meu a murit, am devenit depresiva. Eram mereu nelinistita si speriata, fiinca in mintea mea stiam ca cineva il omorase. Aveam un iubit, Joe si el s-a indepartat de mine, spunandu-mi ca nu mai sunt ce am fost.
Jasper P.O.V

Simt nevoia de a fi mereu langa Alice, acest lucru este pentru ceva ce am facut. Nu o mai pot ranii, dupa tot ce i-am facut. Am distrus-o complet si iremediabil. Sunt un monstru, nu mi-o voi ierta niciodata fapta si asta s-a intamplat doar din cauza a ce sunt.

Mi-e jena sa ma uit in oglinda, sunt un vampir, care a omorat oameni, multi. Un criminal fara pereche, fratii mei spun ca nu am putut alege, daca vrem sau nu sa fim ce suntem. Bella si Rose sunt asa de fericite, asa cum sunt, nu ar vrea sa se schimbe niciodata.

O iubesc pe Alice, ca pe o sora, dar stiu ca ea nu ar mai vrea nici macar sa ma priveasca in ochi, cand va afla ce am facut. Dar deocamdata trebuie sa ma bucur ca suntem prieteni.

Povestea mea incepe tragic, am 17 ani, din 1991, dar eu m-am nascut in 1957…

L-am intalnit pe Carlise si am plecat cu acesta intr-o expeditie foarte periculoasa, dupa cum imi spusese el, ne riscam viata incercand. A trebuit sa protejam o fata, pe nume Renata, aceasta era urmarita de Volturi. Dupa un an, in care am fugit in continu, ea a fost prinsa, iar eu ranit grav. Carlise era un doctor renumit, dar nu a putut sa-mi faca nimic, decat sa-mi de-a viata vesnica sau nemurirea.

Alice se apropie de mine si imi sari in brate.

-Ce faci, drag prieten?

- Bine, ma gandeam.

Astazi era o noua zi de scoala, iar Alice era numai zambet. Sincer, nu intelegeam de ce, dar daca ea zambea, inima mea radia de fericire.

Bella P.O.V

Alice era o fata minunata, imi placea multa sa-mi petrec vremea cu ea. Era asa de lipicioasa si draguta, incat nimeni nu-i putea rezista. Cred ca Jasper, era cel mai afectat de dragalasenia ei nesfarsita. Cu toate astea, ea era o fata care suferise mult, stiu cum e sa-ti pierzi parintii si cred ca toti stiam, dar noi ii aveam pe Carlise si Esme, dar ea o avea pe mama sa, care lipsea de acasa cu zilele. Parca nu-i pasa de fiica sa, Alice. Eu una l-as fi rugat pe Carlise sa ne fie noua sora si i-am spus ideea mea si lui Jasper, dar acesta a inceput sa tipe la mine:

-In nici un caz Bella, nu crezi ca suntem destuli? Adica Alice ne e prietena si are o mama, care trebuie sa aibă grija de ea.

Chiar nu intelegeam ce are, el care de cand o cunoscuse statea numai cu zambetul pe buze, acum era nefericit si prostesta ca Alice sa nu fie aici.

- Imi pare rau, draga Jasper, dar Alice va fi aici pentru doua zile. Va dormi la mine

Ochii lui se intristara, nu intelegeam ce are, incepeam sa cred ca nu il am in fata mea pe Jasper, ci alta persoana. Atunci mi-a picat fisa:

- Jasper, tie iti place de Alice, acum inteleg.

- Nu chiar, imi zise el, putin ingrijorat. Doar ca vreau sa fie in siguranta, dar aceasta protectie, ma face sa simt ceva pentru ea, dar sincer nu stiu ce este.

Jasper P.O.V

Bella avea dreptate, incepusem sa o iubesc pe Alice, dar nu voiam sa o ranesc. Nu stiam sa iubesc. Eram doar un vampir, care trecuse doar prin lupte si pierderi. Daca va sta langa mine, probabil o voi pierde si pe ea. Nu inteleg cum poate fii asa de draguta si buna cu oricine. Cateodata mi se pare putin naiva. Am auzit o bataie in usa si m-am dus sa deschid, era ea.

- Buna Jasper!

- Buna Alice!

Aceasta s-a dus langa Bella si a imbratisat-o, eu ii priveam fiecare pas. Aceasta urca scarile cu pasi lini, de parca zbura. Era asa de gingasa, nu puteam sa nu imi i-au ochii de pe ea. Dar neatenta, fiind s-a impiedicat, am alergat spre ea si am prins-o de brate. Ea parea putin speriata, dar si-a revenit repede.

-Trebuie sa fii mai atenta, i-am spus eu.

- Voi tine cont de sfat, acum cred ca imi poti da drumul la mana, spuse ea.

Bella incepuse sa chicoteasca, dar am oprit-o printr-un tusit. Alice s-a dus spre camera pentru a-si pune lucrurile. Eu am decis sa ma uit la un film, numit Lovely Bones sau Raiul meu. Era despre o fata care murise si povestea ce se intampla in rai. M-am gandit cum ar fi daca Alice, a mea ar murii si as pierde-o pentru totdeauna si nu s-ar mai putea intoarce. Mi-a venit in minte sa o transform in vampir, dar daca ea nu va vrea. Mai rau va afla ce sunt cu adevarat si asta nu va fi deloc bine.
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Vin Aug 06, 2010 3:48 am

.♥️Simo♥️. a scris:imi place
pune primul ep
msss:x l-am pus:)
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Vin Aug 06, 2010 3:50 am

Lavy Loquita <3 a scris:Eu am citit`o e soooperrrrrrr
deci puneee :x

:O Cand dmnee, iarta-ma ai citit tuh 15 cap:O
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de LaviiGW. ┴ la data de Vin Aug 06, 2010 3:51 am

Fatooooo :x
o adorr :x
Sorumeoo :x
dak afla alaa.. :-w
sper sa nu :x
adorr

LaviiGW. ┴
♥ Admin ♥
♥ Admin ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Bubu ^^ la data de Vin Aug 06, 2010 3:53 am

Imi place cum povesteti.
Genial.
NEXT!

♥ Admin ♥
♥ Admin ♥

Data de inscriere : 07/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Vin Aug 06, 2010 4:04 am

Ella.<3 a scris:Imi place cum povesteti.
Genial.
NEXT!
Mersi! :)
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Vin Aug 06, 2010 4:05 am

Lavy Loquita <3 a scris:Fatooooo :x
o adorr :x
Sorumeoo :x
dak afla alaa.. :-w
sper sa nu :x
adorr
Msss!
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Vin Aug 06, 2010 4:44 am

Capitolul 2- Te iubesc !

Alice P.O.V

Dupa ce mi-am asezat lucrurile in camera Bellei, am coborat incet spre parter, dar s-a intamplat ceva care mi-a taiat respiratia. In bratele lui Jasper, era o blonda cu ochii albastrii. Bella s-a uitat spre mine si m-a strigat gingas. Am tresarit incet… Blonda se aseza pe canapea, ma abtineam cu greu sa nu ma infing in parul ei.

- Alice, ea e Tanya si este iubita mea. Pe care nu am mai vazut-o de ani de zile.

- Imi pare bine sa te cunosc !

- Si mie !

Mi se facuse rau, se invartea casa cu mine, dar nu doream sa se vada acest lucru. M-am scuzat si am mers spre baie, unde am inceput sa plang. Bella a venit dupa mine, incercand sa ma linisteasca. I-am spus ca nu voi mai putea dormi la ea. M-a inteles si m-a lasat sa plec. Am iesit din casa, incercand sa-i ignor pe cei doi indragostiti.

Aproape ca am fugit spre casa, iar lacrimile nu mi le puteam oprii. Era imposibil ca eu sa fiu vreodata fericita si sa simt dragostea adevarata. De fapt el se comportase cu mine de parca i-as fi fost sora. Am adormit gandindu-ma la ce s-a intamplat si nu puteam sa vad decat imaginea lui Jasper cu Tanya.

A doua zi m-am trezit, m-am dus la baie, iar apoi mi-am pus extensiile pentru prima oara. Ma imbracasem cu o bluza neagra si o fusta alba. Mi-am luat o geaca alba si am plecat spre scoala. Pe drum m-am intalnit cu Jasper care era in masina, alaturi de Emmet, iar Emmet a inceput sa fluiere.

- Ooo, Alice mai aveam putin si nici nu te recunosteam.

- Mersi, Emmet ! i-am zis eu dandu-i un pupic pe obraz cand s-a dat jos din masina.

Jasper P.O.V

Tanya ma luase pe nepregatite, nu o mai vazusem de mult timp, dar cu toate astea Alice, inca imi taia respiratia. Langa ea simteam ca ma sufoc, nu imi puteam lua ochii de pe ea. Radia, pur si simplu…

Totul ma atragea la ea, chiar tot. Astazi aveam de gand sa vorbesc serios cu ea, despre sentimentele mele pentru ea. Nu stiusem pana acum ca exista cu adevarat dragostea reala. Credeam ca e ceva care nu era pentru mine, fiind departe de lumea mea,plina de sange.

Am vazut-o pe Alice aproape de sala de clasa si am tras-o in baie. Nu aveam chef de ora de fizica si asa profesorul intarzia mai mereu si era pe langa la cum ar fi trebuit sa predea. Aceasta ma privii intens si imi puse o intrebare :

-Ce vrei ?

Am oftat, imi era greu sa-i spun dintr-o data ca o plac, dar eu trebuia sa fac primul pas.

- Eu… Eu,vreau sa vorbim.

- Spune si apoi lasa-ma in pace pentru toata viata ta.

- Ce ti-am facut ? Tanya a venit la mine doar sa vada ce mai fac, atat.

- Ai de gand sa-mi zici ce voiai sa imi spui ? Sau plec ?

- Te plac.

Aceasta ma privea in ochi, dar parca nu era pe aceasta planeta. Cred ca era departe, pe un univers indepartat. M-am gandit sa o readuc pe Pamant printr-un sarut pasional. Am impins-o de perete si am inceput sa o sarut cu multa dragoste.

Alice P.O.V

Sarutul ala era asa linistitor, simteam ca zbor, dar trebuia sa-l opresc. Simteam ca ma minte, nu intelegeam de ce. Cateodata mi se parea asa de aiurea sa-l am pe Jasper langa mine. De data asta nu ma simteam in siguranta langa el, parca o luase razna. Acesta se opri intr-un sfarsit si isi puse mainile in jurul gatului meu, iar cu o privire perversa imi spuse :

- Vrei mai mult ?

- Nu, multumesc ! Daca ma placi, asta nu inseamna ca e reciproc.

- Dar va fi, te asigur eu.

- E o amenintare ?

- O poti lua cum vrei tu… Imi zise el.

Simteam cum mai aveam putin si ii trageam o palma, cum putea sa fie atat de nesimtit. Latura asta nu i-o stiam si speram sa nu si-o arate de prea multe ori.

- Vrei sa fii iubita mea ?

- Nu !

Acesta parea dezamagit de raspunsul meu, dar sincer nu ma interesa, deloc… Eu nu puteam sa am incredere in el, il cunosteam de o saptamana si nu imi placea sa ma implic in relatii de genul. A iesit din baie si a spus ca ma va face sa sufar.

- Deja imi e frica, am zis eu.

Jasper P.O.V

Nu stia ce provocase in mine. Toate sentimentele le simteam in aceleasi timp. Tristete, dezamagire si cel mai rau aveam foarte multi nervi. Eu care stiam sa imi controlez sentimentele, ea ma facea sa inebunesc.

Jennifer, care era in fata mea m-a intrebat ce am. Ea parea foarte interesata de mine, vazand ca Alice a iesit din baie, am decis sa ma joc putin cu Jennifer. Am luat-o in brate si am sarutat-o, Alice a trecut pe langa mine si nu m-a bagat in seama, cred ca dorea sa para indiferenta. Cu toate astea mie imi era greu sa o sarut pe Jennifer, o faceam gandindu-ma la Alice… Oare faptul ca eram obsedat sa o protejez ma facuse sa o iubesc cu adevarat? Nu puteam sa cred asta, era aproape imposibil… Noi nu aveam acest drept, de obicei vampirii se casatoreau cu fete alese de parintii lor, cum era Tanya. Carlise imi facuse cunostiinta cu ea si ma atrasese frumusetea ei, pana sa o cunosc pe Alice. Gandindu-ma ca va trebui sa dorm in acelasi pat cu Tanya, mi se facea pur si simplu greata. Probabil o voi striga Alice.

Am intrat in clasa si se pare ca profesorul nu avea de gand sa vina la ora, asa ca puteam face orice. I-am lasat un mesaj lui Emmet si i-am spus ce s-a intamplat, apoi am astept sa imi raspunda. Emmet nu s-a asteptat prea mult asteptat. Mesajul sau suna cam asa :

’’Frate, ai fost cam dur, totusi gandeste-te trebuia sa o iei mai usor, ai fost prea dur cu ea. Poate te place si s-a simtit ingrozitor cand te-a vazut cu Tanya, te-ai gandit la asta ? Poate ar trebui sa ii spui ca o placi si atunci totul va fi mai usor pentru relatia voastra.

Fratioare, daca mai vrei vreun sfat spune-mi. Vorbim in pauza, acum sunt ocupat, sa o admir pe profesoara de romana si te rog, nu-i spune lui Rose.’’

Alice P.O.V :

Nu pot sa nu ma gandesc ca el e chiar in spatele meu, filtrand cu cine stie cine, cateodata ma gandesc ca el face toate astea sa ma faca geloasa. Oare chiar ma place ? Daca ar fi asa, probabil l-as ierta si i-as sarii in brate, in cateva secunde. Cu toate astea, trebuie sa fiu dura, nu sa-l las sa faca orice din mine. Va fi nevoie de o schimbare, ca sa obtin ceea ce vreau. Ma uitam la ceas si asteptam sa se sune, dupa ora asta puteam pleca acasa si acolo voi plange si voi putea face ce vreau eu. Aici nu puteam, m-ar fi vazut si-ar fi dat seama ca tin la el, ca imi pasa. Nu vreau sa creada asta, as fi ruinata… In sfarsit s-a auzit sunetul lin al clopotelului, mi-am luat ghiozdanul si am plecat ignorandu-l total.

Ieri prieteni, astazi nu stiam ce sa facem ca sa ne enervam mai tare… Stiu ca si eu am un orgoliu imens si nimeni nu ma poate obliga sa-i spun cat il plac, cat am nevoie de el. As vrea sa il simt mereu, sa il tin in brate, dar astea erau vise. Cateodata visam prea mult, nu era interzis, dar nici bine nu era. Am fugit spre casa, cred ca nu doream sa il intalnesc. Eram nervoasa si cred ca daca l-as avea in fata, i-as da cateva palme. Cand am ajuns acasa, am vazut-o pe mama, care vorbea la telefon sau mai bine zis tipa:

- Trebuie sa inchid, venit! Mai vorbim, dragule!

- Mama, cu cine vorbeai ?

- Nu trebuie sa stii tu !

Mama tinea in mana, jurnalul meu si avea deschis la pagina in care povesteam despre Jasper si iubirea pe care i-o port lui.

- De ce nu mi-ai spus ca iti place de un baiat ?

- Fiinca nu m-ai intrebat.

- Alice, nu fii obraznica cu mine.

- De ce, mama ? Tu nu ma minti pe mine ? Crezi ca nu am observat ca lipsesti de acasa ? Ti-ai gasit un iubit ?

- Si ce , ai fi vrut sa te intreb pe tine ? Daca ma lasi sa-mi refac viata ? Ar trebui sa fii multumita ca inca te tin in casa mea si am grija de tine.

Nu puteam sa cred ce imi zisese mama. Chiar nu ma mai suporta deloc ? Aveam de gand sa plec de acasa, nu mai puteam sa traiesc in acea casa, in care erau numai conflicte. M-am dus si mi-am facut bagajele.

- Unde te duci ?

- Departe, i-am spus eu.

- Sa nu te mai intorci, daca pleci acum.

Am plecat, imi luasem cu mine un rucsac cu haine si alte cateva lucruri, cum ar fi telefonul mobil. Am sunat-o pe Bella si speram sa raspunda :

- Alo ? Bella ?

- Sunt Jasper. Cine o cauta ?

- Nu conteaza. Cheam-o la telefon.

- Alo ? Alice, tu esti ? Ma intreba Bella.

- Da, eu sunt. Bells, am plecat de acasa.

- Doamne, unde esti ? Acum il trimit pe Emmet sa te ia.

Dupa ce i-am spus Bellei, unde sunt am inchis. Emmet s-a lasat asteptat, eu eram intr-o poiana care imi placea foarte mult, dar in cateva minute am auzit un zgomot care ma speriat, iar cineva m-a luat de mana. Era Jasper, intr-un fel ma bucuram sa-l vad, dar daca ma gandeam mai bine nu aveam chef de fata lui. Si-a scos jacheta si mi-a pus pe umeri.

- Stii ca ai fi putut patii ceva, nu ?

- Da, ce ? Sa ma atace unul ca tine ?

- De ce ai plecat de acasa ?

- M-am certat cu mama si oricum nu trebuia sa vina Emmet ?

- Emmet a fost ocupat. Ai ceva cu mine, pisicuto ?

- Da, nu te suport !

- Asta e rau pentru tine, fiinca de acum incolo vom fi mai mereu impreuna.

S-a apropiat de mine, dar l-am impins. I-am spus ca nu am chef de el, aveam destule pe cap. Am vrut sa ma indrept spre masina, dar m-am impiedicat de o piatra, cu aceeasi viteza cu care m-a prins si atunci cand era sa cand pe scari, ma prins de o mana. Mi-a spus ca trebuie sa nu mai fiu asa visatoare si m-a sarutat cu pasiune. Mi-a spus sa ma asez putin fiinca trebuie sa vorbim.

Jasper P.O.V :

Acesta era momentul potrivit, mi-am luat inima in dinti si i-am spus: ’’Te iubesc!’’. Aceasta a ramas putin socata. Voiam sa imi spuna si ea ce simte pentru mine.
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de LaviiGW. ┴ la data de Vin Aug 06, 2010 4:36 pm

Ia spusss :x
Te iubesc :x
ashaa :x
si mie mi`a fost greu prima oara :D
dar totusi :x
Nextuu`
Prea mijto

LaviiGW. ┴
♥ Admin ♥
♥ Admin ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Bubu ^^ la data de Vin Aug 06, 2010 5:54 pm

Iii ce tare e . .
Imi place sfarsitul.

♥ Admin ♥
♥ Admin ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Vin Aug 06, 2010 10:02 pm

Lavy Loquita <3 a scris:Ia spusss :x
Te iubesc :x
ashaa :x
si mie mi`a fost greu prima oara :D
dar totusi :x
Nextuu`
Prea mijto
=))
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Vin Aug 06, 2010 10:03 pm

Ella.<3 a scris:Iii ce tare e . .
Imi place sfarsitul.
Ma bucurrr:X
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Sam Aug 07, 2010 2:47 am

Capitolul 3- Te voi astepta

Jasper P.O.V:

Oare ce se va mai intampla? Saptamana aceasta a fost una plina… Daca ar fi sa fac o analiza la aceasta saptamana. Prima oara am sarutat-o pe Alice si am intrebat-o, daca vrea sa fie iubita mea, apoi am sarutat-o pe Jenn si acum i-am spus lui Alice ca o iubesc…

Saraca, cred ca era foarte confuza, fiinca se uita la mine fara sa spuna nimic.

- Haide acasa !

- Bine…

Ne-am urcat in masina, era o liniste ca intr-un cimitir, dar niciodata nu am fost priceput in a incepe o discutie. De obicei, Emmet era cel care incepea discutiile si cateodata numai el vorbea. Eu eram tipul tacut si timid, doar cu prietenii, in lupte eram chiar foarte curajos. Doar intr-o situatie nu m-am descurcat, era aceea fata, blonda care era cu Volturii… Jane, care imi dadea fiori pe sirea spinarii, puteam simti cum mai are putin si explodeaza. Forta mea de a controla sentimentele oamenilor era cateodata incontrolabila. Puteam controla sentimentele oricui de pe acest Pamant mare, inafara de mine. De ce, sunt un monstru ? Oamenii erau fiinte naive, care nu stiau ce se intampla in lumea misterului, a vampirilor. Din acest motiv, nici nu doream ca Alice sa afle. Cu toate astea, nici eu nu mai stiam ce e in sufletul meu.

Iubire, prietenie, protectie, sentimentul de posesie…

Pe toate le simteam pentru Alice, combinate, se aflau in capul meu si nu imi dadeau pace. Daca eram Edward as fi aflat ce simte pentru mine, dar asa ce voi face. Simteam ca e putin nelinistita. Mi-am pus mana mea peste a sa, iar aceata a tresarit.

- Tu chiar ai vorbit serios, nu?

- Da, Alice… Daca nu ma placi, imi poti zice.

- Nu e asta, dar deocamdata nu sunt pregatita pentru o relatie.

- Te voi astepta si un secol, daca e nevoie.

Aceasta dadu ochii peste cap, uluita de expresia folosita, fara sa-mi dau seama am ajuns acasa. Ne-am dat jos din masina si am pasit lin spre casa, unde se aflau Rose si Emmet, care erau in timpul unui act de-a lor de pasiune. Am tusit incet, dar sigur ca sa isi de-a seama ca am sosit.

-Buna Alice, Jazz ! Ce faceti, intreba Rose, putin iritata.

– Bine, ne scuzati ca v-am intrerupt, am zis eu. Tocmai voiam sa plecam.

Am luat-o pe Alice de mana si am dus-o in camera mea, aceasta s-a asezat pe pat si privea prin camera mea.

Alice P.O.V:

Ce camera frumoasa! Imi amintea de a mea, simpla si primitoare. Camera era mare si culoarea predominanta albastru, imi inspira increderea. M-am ridicat si m-am dus spre biblioteca, din camera sa. Predominau cartile cu poezii, mai ales Shakespeare .Si mie imi placeau mult poeziile, chiar voiam sa vad si celelalte camere, mai ales pe a lui Emmet, pun pariu ca e plina cu postere sau poate i le-a dat jos de ceva timp Rose.

M-am dus pana la bucatarie, pentru a lua niste apa. Acolo era si Bella.

- Buna Bells !

- Buna Alice ! Ati cam intarziat, voi doi, indragostiti.

- Tu stiai de toate astea, am intrebat-o eu iritata de situatie.

- Mda…fratimeo a facut o pasiune pentru tine. Sincer imi aduce aminte de Edward.

Am dat ochii peste cap, doamne azi si Bells ma enerva. Am deschis telefonul, aveam 2 mesaje : unul de la mama si altul de la Jasper.

Cel de la mama suna cam asa :

’’Alice, daca incerci sa te da-i in spectacol sa stii ca nu ma impresionezi. Daca ai plecat de acasa, sa nu te mai intorci, fiinca a fost decizia ta, iar eu ti-o respect. Nu ma simt vinovat de absolut nimic.’’

Imi venea sa plang, ma emotionase, asa de mult. Mama mea, cea care mereu credea ca inca am 2 ani, sper ca odata se va trezi si va realiza ca luna aceasta voi implini 18 ani si voi mai depinde de ea.

Iar cel de la Jasper, era cam asa :

’’Sa nu crezi ca daca ti-am dat un timp la dispozitia, inseamna ca nu o sa te stresez. Nu uita ca inca te iubesc si vreau sa-ti simt buzele. Alice, te iubesc si nu pot sta departa de tine. Crede-ma !’’

Doamne, cred ca incepeam si eu sa am sentimente pentru Jazz. Adica, cateodata ma facea sa zambesc, cand oricine altcineva nu reusea. Imi ridica moralul la maxim, mereu si nu puteam inceta sa nu ma gandesc la el. M-am dus sus la el in camera si l-am vazut cum statea in pat si se gandea.

- Ai citit mesajul ?

- Da ! Interesanta amenintare, daca o pot lua ca pe una…

- Nu, e o amenintare, ci doar ti-am zis ca sa stii la ce sa te astepti.

Am vrut sa spun ceva, dar nu am reusit deoarece buzele lui le capturasera pe ale mele intr-un sarut pasional si profund. Am fost intrerupti de Emmet, care a intrat in camera fara sa ciocane. Tipic lui, e un cascat.

- Deranjez ?

- Nu, Emm. Tu nu deranjezi niciodata, doar mereu. De cate ori sa-ti spun sa ciocani la usa aia, inainte de a intra, spuse Jazz.

Jasper P.O.V :

Emmet a stricat totul, doar ca sa-mi spun ca masa e gata ? Omul ala chiar vrea sa fie mort ? Am mers spre bucatarie, unde serveam masa, de data asta Rose gatise, fiinca Eseme si Carlise erau plecati in alt oras pentru un an, acolo munceau. Alice si Bells au ajutat-o pe Rose sa puna tacumurile si farfuriile cu delicatetile ei. Alice ii dadu una peste mana lui Emm, care dorea sa inceapa primul fel de mancare.

- Emm, asteapta putin ca nu mori ! ii spuse Alice.

- Bine, bine…

Saracul Emmet, imi era mila de el, dar merita totul, dupa ce facuse. Am mancat, fara alte discutii prea interesante, nu obisnuiam sa vorbim la masa, iar apoi ne-am gandit sa mergem la piscina, doar era cald afara. Ne-am luat cu totii costumele de baie si ne-am indreptat spre piscina din fata casei. Fetele stateau la soare, iar noi incercam sa le atragem in apa. Cand toti eram in apa, am inceput sa ne stropim, parca eram copii mici. Cu toate astea, ma distrasem mult de tot, dar ce imi place si mai mult era faptul ca voi dormi cu Alice, in aceeasi camera, in acelasi pat.

Dupa atata zbenguiala in piscina, am decis sa mergem in casa, sa ne odihnim in camerele noastre.

- Unde dorm ?

- Aici, am spus eu, aratand spre pat.

- Si tu?

- Tot aici.

S-a asezat in pat, apoi si-a pus patura in cap spunand: ’’Eu nu sunt aici, nu mai vazut, da? ’’.

- Stii ca ti-am zis ca te voi astepta un secol, nu ?

- Da, dar ce crezi ca te-am crezut, domnule irezistibil ?

- Sincer chiar te pot astepta si un secol, 100 de ani nu sunt multi, dar sper ca nu va fi nevoie…

- Jazz, poate ca iti voi da o sansa, dar poate.

- Pentru mine poate inseamna da, dar nu uita eu te voi astepta.

Am luat-o in brate si am sarutat-o . Puteam sa jur ca se inrosise la fata, sunt chiar asa de tare ?
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Bubu ^^ la data de Sam Aug 07, 2010 3:02 am

Iar imi place faza de la sfarsit.
=).
'Puteam sa jur ca se inrosise la fata'
hahaha.

♥ Admin ♥
♥ Admin ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Daylee♥ la data de Sam Aug 07, 2010 3:54 am

scrii ff frum :x bv :x
Daylee♥
♥ Membru special ♥
♥ Membru special ♥

Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Mi.ru19 la data de Lun Aug 09, 2010 3:01 am

scriitoarea meaa:D

Just Miley;x
Mi.ru19
♥ Moderator ♥
♥ Moderator ♥

Localizare : Vasluuii . Cu Andra ;;)

http://www.just-miley.co.cc/

Sus In jos

Mesaj Scris de Mi.ru19 la data de Lun Aug 09, 2010 3:40 am

doamne esti fenomenalaa.:) scrii asa de misto:)

Just Miley;x
Mi.ru19
♥ Moderator ♥
♥ Moderator ♥

Localizare : Vasluuii . Cu Andra ;;)

http://www.just-miley.co.cc/

Sus In jos

Mesaj Scris de InnA <3 la data de Vin Aug 13, 2010 3:31 pm

A trecut o saptamana!

Pune next`u la fete nu le lasa sa astepte :-w

Superb fic :x:x

♥ Moderator ♥

Data de inscriere : 05/08/2010
Varsta : 22
Localizare : Constangeless`::::xxxx

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Lun Aug 16, 2010 11:40 pm

Capitolul 4:Mda, fara apelative

Alice P.O.V:

Ma inrosisem? Doamne, ce prostuta eram. Ma indragosteam de oricine, asa fusese si atunci mult timp.

Flashback

- Hei papusa !

- Ce tot vrei, Joe ?

- Pe tine, pisi.

Si atunci a inceput sa imi mangaie piciorul si sa ma sarute, iar eu l-am lasat ca o proasta. De atunci umbla cu toate tarfele si apoi venea la mine, eu fiind ’’universul sau’’. Dar ceva a pus capat dragostei mele infinite pentru el. A venit la mine , iar Chelsea, prietena mea cea mai buna era si ea la mine acasa. Am plecat pana la magazin, iar cand m-am intors, el si Chelsea se sarutau asa pasional, de zici ca nu mai facusera asta niciodata. Atunci mi-am dat seama ce iubit aveam, de prietena mea nu mai aveam ce zice.

End flashback.

Acum ma simteam fericita, amintirea aceea nu ma mai ranea, asa de tare. Doar aveam remuscari ca fusesem, asa o fraiera. El era un tip rebel, cum putea umbla cu o tocilara ca mine ? Speram sa numai fac aceeasi greseala si cu Jazz, asa ca m-am gandit la ceva. Sa fiu indiferenta si sa il fac gelos, stiu ca nu merita asta, dar doream sa vad cat de tare tinea el la mine. Bells a fost de acord cu mine si a promis ca ma va ajuta si-a sunat un verisior, care spunea ea era asa de ’’bun’’. Cand a ajuns acest baiat, am ramas putin uimita, chiar arata foarte bine. Era saten inchis, aproape brunet, cu ochii albastrii. Combinatia asta nu o mai vazusem, dar imi placea. Jasper a venit si el in hol, apoi a dat mana cu varul Bellei.

Eu inca ma holbam la Alec, iar Jazz observase asta. Isi drese putin glasul intentionat.

- Alice ?

- Da? Ce e?

- Nu vrei sa vii cu mine pe plaja?

- Imi pare rau, dar astazi as vrea sa-l cunosc mai bine pe Alec.

Acesta dadu ochii peste cap si mormai un bine. Alec se prezenta si imi saruta mana, doamne ce dulce era.

- Bella mi-a spus multe despre tine.

- Sper sa nu fi exagerat.

- Nu, chiar deloc. Avea dreptate frumusetea ta este coplesitoare.

- Ma flatezi, imi place.

Jasper P.O.V :

Doamne nu stiam pe cine sa omor mai intai, pe ea sau pe el ? M-am gandit pe ambii, nu am mai suportat situatia si am luat-o pe Alice afara.

- Alice, ce tot faci acolo ? Daca vrei sa ma faci gelos, sa stii ca nu merge.

- Ce tot spui acolo ? Jazz sa stii ca suntem doar prieteni, nu ti-am spus ca suntem iubiti, deci ia-o mai usor.

- Pun pariu ca tu vei ceda in jocul asta pe care tot tu l-ai inceput.

- Nu cred. Accept pariul, daca eu castig faci ce vreu eu o saptamana, iar daca tu castigi voi fii iubita ta. Iti convine ?

- Da. Pariul se termina poimaine.

- Accept !

Ce pariu, oare voi castiga ? Sper sa castig, fiinca nu vreau sa fac tot ce vrea Alice, probabil va ma tari prin mall toata saptamana, sa stau cu ea sa-si ia haine si bla, bla, bla…

Si Alec ce tot voia, venise ca sa ma enerveze, eu mereu am fost intr-o asa zisa competitie cu el.

Flashback

- Hai omule esti asa de slab, te-ar putea bate oricine, pana si un om.

- Alec, daca esti mai puternic decat mine asta se datoreaza faptului ca te-ai intrenat mai demult.

- Da, da sigur. Cauta scuze, esti bun la asta, Jasper.

End flasback.

Cand m-am dus in casa, aia doi se sarutau. Ce ma deranja cel mai tare e ca si Alice se implica in sarut. M-am dus sus, aveam niste nervi in mine, de imi venea sa ma duc sa ma omor. Dar mi-a venit alta idee, am sunat-o pe Jennifer si pe Tanya, spunandu-le ca vreau sa vina la mine.

Eu, Bells, Alice si Alec eram pe canapea cand si-au facut aparitia cele doua blonde. Bella s-a dus sa deschida, iar cele doua au sarit imediat pe mine. Alice a spus sarcastica :

- Acum sincer, luati-va si voi o camera.

Eu nu am zis nimic doar ca stateam cu cele doua pe canapea si ma simteam confortabil, chiar foarte. Tanya se apropie de buzele mele incet, i le-am cuprins intr-un sarut frantuzesc perfect. Sper sa nu fac vreo pasiune pentru una din blondele astea. Chiar daca mi se pareau foarte frumoase. Alice l-a sarutat pe Alec, ah se vedea de la o posta ca nu ii placea. Alec si saruturile, baba si boxul tailandez sunt echivalente. Eu eram cel mai inteligent din familie cand venea vorba de fete, aa da mai era si Edward, dar nu imi faceam griji, din pricina lui. M-am dus sa i-au o gustare si doua beri, ce var bun eram. I-am intins una lui Alec, dar ma refuzat. Mie imi convenea inca una in plus pentru mine.

Alice P.O.V :

Ce idei are si Jazz, crede ca daca a venit cu alea ma face sa ii cad in genunchi. Nici vorba, cu toate astea imi pare rau pentru ce ii faceam lui Alec, oare cum va reactiona cand isi va da seama ca defapt l-am folosit ? Saracul de el, cateodata sunt asa de rea, cele doua ’’printese’’ cum le numea Jasper au plecat dupa ce s-au dezlipit de el. Acum mi-am dat seama ce dorit era de fetele din scoala, cred ca era ceva gen Brad Pitt sau Tom Cruise, ma rog. Asta ar insemna ca eu sunt Angelina Jolie, nu ? Asa sa revenim, privirea lui plina de gelozie ma amuza la maxim. Oare nu are de gand sa faca vreo criza ceva ? Dupa patru beri era cam luat, m-am oferit eu sa-l duc in camera.

- Domnule Jasper Cullen, cum ai putut sa te imbeti in halul asta ?

- Tu esti de vina, Alice esti ca un drog pentru mine, sincer nu iti pot rezista. Cred ca sunt dependent de tine.

- Eu cred ca esti doar beat, vorbim maine…

Doamne vorbea ca un filozof azi, maine il voi striga Jasper Maximus Supremus Filozoficus, la ce tampenii a scos pe gura acum. Ar trebui sa isi foloseasca talentul in poezii sau eu mai stiu ce. Ar merge sa faca niste carti pline cu drama. Dar nu inteleg cum, de obicei la orele de romana doarme, ar trebui sa ma imbat si eu o data sa vad, poate atunci sunt cea mai buna persoana la sport. Jasper e un specimen rar si pe cale de disparitie.

Nu stiam ce sa fac, oare maine ce se va mai intampla, dupa cum evolueaza lucrurile nu m-ar mira daca am face al 3- lea razboi mondial, oricum nu suntem departe.

Auzi si tu la el ’’Esti ca un drog pentru mine, bla, bla, bla’’.

Asta parca am mai auzit-o intr-o carte sau film, ma rog. Astazi m-am decis sa-l las pe Jasper sa vorbeasca si sa faca fubule in continuare. Eu nu il ascult, dar sa vazut ca l-au durut toate saruturile mele cu Alec. Pariul e ca si castigat. Inainte sa ma duc sa ma culc l-am sarutat pe Jazz pe obraz sau asta voiam sa fac fiinca s-a miscat si a fost un sarut pe buze. Ah, asta inseamna ca nu dormea. Oficial il urasc pe baiatul asta.

- Am castigat pariul ! spuse Jazz incatat.

- Mda, va trebui sa fiu iubita ta.

- Asta inseamna ca maine Alec zboara.

- Daca spui tu, dar sa stii ca m-am simtit putin atrasa de el.

- Sa nu indraznesti.

- Bine, bine tac. Te iubesc, Jazz !

- Si eu, ingeras !

Mi-a zis ingeras, imi venea sa sar in sus de bucurie, am vrut sa ma duc sa ma culc, in camera mea, dar el ma prins de mana.

- Astazi dormi aici. Si trebuie sa-mi promiti ceva fara minciuni, iubito.

- Bine, dar fara apelative.
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Lun Aug 23, 2010 12:37 am

http://ficuri.blogspot.com/ da-mi te rog si mie un vot la Marty: Un nou inceput