Un nou inceput

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Re: Un nou inceput

Mesaj Scris de Marty la data de Lun Aug 23, 2010 5:05 am

xpurplexcandyx a scris:bai mie lene sa citesc.
ATATAAAA=))

cred ca jumate de zi iti ia sa scri :P
6 pagini, am scris la ultimu` capitol
=)) de word=))
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 20
Localizare : Slatina

http://martytwilight.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Bubu ^^ la data de Joi Aug 26, 2010 5:40 pm

Marty a scris: http://ficuri.blogspot.com/ da-mi te rog si mie un vot la Marty: Un nou inceput
Am dat 8-> .
Si pune next 'ingeras' ;o3 .

♥ Admin ♥
♥ Admin ♥

Data de inscriere : 07/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Marty la data de Joi Aug 26, 2010 6:19 pm

Capitolul 5- Respingeri

Jasper P.O.V: Cand m-am trezit, Alice dormea ca un ingeras, imi placea sa o privesc cand dormea. M-am dat jos din pat si m-am indreptat spre baie. Apoi am coborat la micul dejun, deocamdata erau doar Bella si Alec.

- Buna ! Ce faceti ? am spus eu, cu o voce ragusita.

- Bine. Alice s-a trezit ? ma intrebat Bella.

- Nu. Al si cu mine ne-am culcat tarziu azi noapte. Alec, tu cat ai de gand sa mai stai aici ?

- Vere, nu vreau sa te dezamagesc, dar azi voi pleca.

- Wow si eu care credeam ca vei mai sta, macar o luna. Iti voi simti lipsa, sincer. Si la ce ora iti iei talpasita ?

- Chiar acum, spuse acesta dupa ce o vazu pe Alice coborand scarile cascand. Acesta o lua in brate si o saruta. Ii spuse un pa, ragusit si iesi odata pe usa aia. In gandul meu : ’’Doamne parca numai pleca odata.’’

- Bells , azi iesim si noi la o pizza. Eu, tu, Edward si Al ?

- Normal ! Acum il sun pe Ed.

- Alice, tu chiar vrei sa ma enervezi, nu ?

- Poate da, poate nu.

- Pentru asta vei platii.

Am luat-o in brate si m-am pus peste ea, apoi am sarutat-o pasional pe buze. Ochii sai caprui, parca ma pierdeam in adancimea lor. Bells a venit si ne-a zis ca Ed ne asteapta la pizzerie. Am mers cu masina mea, un porche care zbura pe sosea. Am lasat-o pe Al sa conduca, ca sa-si arate talentele in artele condusului. Aceasta incepu sa conduca, atenta la fiecare detaliu, am ajuns in scurt timp.

- Hei, Eddie !

- Hei Jazz, Al si Bells !

- Jazz, doar eu ii pot spune lui Edward, Eddie, ok ? Spuse Bells.

- Ok, Bells. Chiar nu e nevoie sa te superi. Am zis eu, razand. Am intrat in pizzerie, dar am avut parte de un mare soc, sa ne intalnim cu oameni, asa de cunoscuti. Tanya si surorile sale, Kate si Carmen erau la masa alaturata. Bells si Alice s-au dus pana la baie, iar scorpiile alea doua : Tanya si Kate au venit la noi. Tanya s-a asezat langa mine si a inceput sa imi mangaie pe par.

- Iubire, ce mai faci ?

- Tanya, in primul rand, eu nu sunt iubire, cu tine. Dar nu am mai putut spune nimic, deoarece blonda mi-a apucat buzele intr-un sarut, mai mult fortat. Alice, tocmai iesise de la baie, se uita la mine intr-un hal si cred ca avea lacrimi in ochi. Am rupt sarutul si am impins-o pe Tanya si am inceput sa fug dupa Alice care plecase. I-am trimis un sms: ’’Te rog, nu intelege prost ce s-a intamplat. Al, pur si simplu a sarit pe mine, asta s-a intamplat si acum te rog sa te intorci sau macar stai locului odata. Te rog, nu ma enerva.’’ Peste cateva minute am primit si raspunsul : ’’Du-te si impusca-te !’’ Am vazut-o cum s-a oprit si am alergat spre ea, am prins-o de mana si i-am zis :

- De ce nu vrei sa intelegi ca nu te-as inlocui niciodata.

- Poate ca gesturile tale, te dau de gol.

- Te iubesc, intelegi. Te iubesc si voi striga cat de tare vrei. De va auzi tot orasul. Alice, te iubesc !!!

- Te rog, taci.

- Fa-ma tu sa tac ! Atunci ma sarutat, iar eu am luat-o de talie si i-am zis ca e o prostuta.

Alice P.O.V :

Marele destept, unde era ? Auzi, daca el era cu blonda aia si se sarutau, de unde ar vrea sa stiu eu, daca e el de vina sau nu. A te saruta cu una inseamna , a-ti insela iubita, nu ? Sau asta era numai, daca el dorea ? Nu stiu ce sa zic, ma rog. Il iubeam asa de mult, incat as fi luptat cu orice scorpie pentru el. Oricare, chiar si blonda aia, cu un corp perfect. Jazz a zis ca vrea sa se revanseze, asa ca l-am ascultat, mi-a legat o idioata de esarfa la ochii, in asa fel incat sa nu vad nimic. Ah, am mai zis cat il uram ? Ma ducea undeva, apoi ne-am asezat.

- Gata ?

- Aproape. Putina rabdare. Iubita mea, cea nerabdatoare. Am simtit ceva care mi-a atins gatul, iar esarfa aia a fost luata de pe ochii mei. Era un lantisor, dar era asa de fin, pandantivul era in forma de inimioara, iar in inimioara era o poza cu noi doi. Era poza mea preferata.

- Ti-am mai zis ca te iubesc ?

- Nu. Tu nu o spui niciodata, a spus el.

- Atunci o spun acum : Te iubesc, Jazz ! L-am sarutat pasional, era un sarut pe care ambii il doream. Puteam sa simtim sentimentele pe care le aveam, sarutul parca era o contopire a noastra. Avea niste buze, asa de moi.

Jasper P.O.V :

Insfarsit, am auzit din gura ei ca ma iubeste. Asa sa imi fac o auto critica, doamne ce a fost in capul meu? Trebuia sa o pleznesc pe Tanya, cand am avut ocazia. Acum se va tine dupa mine, toata viata. Nu o suport, mereu mi-a stat in cale. Idee : Daca i-as combina eu pe mica scorpie cu micul lup, pe Tanya si pe Alec. Asa scap de ambii si pot sa-mi vad si eu de viata. Ah, dar iar au inceput sa mi se invarte amintirile prin fata ochiilor. Acel lucru pe care l-am facut, nu mi-o voi ierta, dar nici Al, nu m-ar ierta niciodata. Ce am facut ? Toti ar vrea sa stie, dar numai eu stiu. Este ceva, de care imi e rusine, as face orice pentru a-mi putea scoate din suflet regretul intamplarii. A fost, pur si simplu o greseala, dar a fost din cauza fiintei din mine, care cateodata preia controlul. E un monstru, ceilalti nu sunt, creatura din mine este ! Nu pot trai, sttind ca ea nu stie asta. Oare cum va reactiona cand ii voi spune, dar nu ii pot spune, cum ar suna : ’’Al, sunt un vampir si pe deasupra am mai facut ceva pentru care mai omori.

Alice P.O.V :

Moment de liniste, se pare. Numai zicea nimic, dar eu nu eram aia care sa inceapa discutiile, pur si simplu stateam imbratisati. Eu si Jazz aveam nevoie de Emm, care sa ne ajute cu inceputul. El si Rose erau la parintii lui Rose, acolo isi petreceau weekendul. Era pentru prima oara cand ii intalnea, dar cine ii putea rezista lui Emm, avea un farmec aparte cu glumele sale, imi aduc aminte cand beam apa si l-am udat tot, de atata ras. Rose si Emmet se meritau unul pe altul si chiar pareau fericiti. Telefonul meu a inceput sa sune : In a love. In love with you. Am raspuns si era Alec.

- Buna ! Iubita, am ajuns !

- Ma bucur ! Alec, dar chiar vreau sa vorbim.

- Imi poti spune orice.

- Eu, eu nu te iubesc.

- Adica ma respingi ?
Marty
♥ Web Designer ♥
♥ Web Designer ♥

Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 20
Localizare : Slatina

http://martytwilight.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Bubu ^^ la data de Sam Aug 28, 2010 6:19 pm

Ce frumos scrii.Am citit tot.! ;.In total 5 capitole .
Ce se iubesc Alice si Jasper.Sunt asa de sweet.
Next.

♥ Admin ♥
♥ Admin ♥

Data de inscriere : 07/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

Permisiunile acestui forum: